FILMOVÝ FESTIVAL EXPEDIČNÍ KAMERA 2019

Místo akce:
Délka:
290 min
Dabing:
Film je v původním znění
Titulky:
Film obsahuje české titulky
Režisér:
-
Účinkující:
-
Popis:
Průběh večera:
1. část
MATSÉS / ČR / 45 min.
Jaké to je, když se otec s dcerou na vlastní pěst vydají na peruánsko-brazilskou hranici až do nitra Amazonie ke kmeni Matsés, čelícímu tlaku civilizace a těžařských společností?

STUMPED / USA / 25 min.
Maureen je lezkyně. Bydlí v Coloradu a miluje zvířata, nezdravé jídlo a spaní v autě. A kromě toho má také lezecký projekt. Chystá se vylézt cestu Days of Future Past obtížnosti 8+ (UIAA). Jenže talent není všechno a Mo zjišťuje, že na sobě bude muset pracovat mnohem víc, než byla dosud zvyklá.

TUPENDEO / Švýcarsko / 26 min.
Stephan Siegrist s parťákem Thomasem Senfem se vydávají v roce 2015 na prvovýstup hory Tupendeo v oblasti Kašmíru vindických Himalájích. Nález lezeckého materiálu těsně pod vrcholem jim odkrývá tragický příběh z expedice roku 1992.

Přestávka: 18:40 - 19.00

19.00 Host večera: Petr Kubát / 70 min. + dotazy diváků
Petr představí u nás málo známý sport Canyoning. V komentované videoprojekci se seznámíte s tímto novým adrenalinovým sportem, dozvíte se o rizicích, materiálovém vybavení a oblastech vhodných pro Canyoning. Uvidíte také sestřih nejzajímavějších záběrů z loňské expedice, včetně sestupu nejhezčím a nejvyšším vodopádem ve švýcarském Ticinu (115 m!).

2. část večera

KROKY NA HRANĚ / Slovenská republika / 42 min.
Běhání je moderní. Všichni běháme. Běháme pro radost, abychom zhubli, abychom byli nejlepší. Byly ale doby, kdy byl běh formou útěku. Kdo utekl, přežil. Skupina slovenských ultraběžců se vydává po stopách Rudolfa Vrby a Alfreda Wetzlera, kteří v roce 1944 utekli z pekla koncentračního tábora v Osvětimi a absolvovali 170 km dlouhou cestu do Žiliny, aby podali svědectví o systematickém vyvražďování Židů.

WAIAU - TOA ODYSSEY / Nový Zéland / 13 min.
Jezdívali jsme na vodu s barely a kytarou. Na kole jsme vozili brašny těžké tak, že kolo nešlo zvednout do vlaku. Ale to už dnes neplatí. Víte, co je to packraft? Je to nafukovací loď, která je lehká tak,že ji jednoduš složíte a hodíte na záda. A víte, co je to bikepacking? Moderní pojetí minimalistického cestování na kole. Parta tří dobrodruhů, jednoho fotografa a filmaře vyrazila na 300 km dlouhou 6denní cestu bez jakékoliv podpory. Naplánovali výpravu spojující divoké řeky a přírodní cyklotraily v téměř nedotčené divočině Nového Zélandu.

DIVIDED / Velká Británie / 39 min.
Z Kanady do Mexika můžete jet pohodlně autem. Jenže je to 4 a půl tisíce kilometrů, takže je pohodlnější třeba letět. Rickie a Lee ale pojedou na kole. Obě spojuje láska k cyklistice a v sedle kola už obě dvě zažily leccos. Tentokrát čelí řádné výzvě – závodu Tour Divide napříč Severní Amerikou. Během dlouhé cesty si sáhnou na opravdové dno.


Uvedená minutáž včetně jedné přestávky (15 -20 min.).
DatumČas začátkuVstupenky
Město Chomutov
Kultura a Sport
Hospodářská komora
KULTURA A SPORT CHOMUTOV s.r.o. - idatabaze.cz
Nový Chomutov