Arctic: Ledové peklo

FDB
12+
Místo akce:
Délka:
97 min
Dabing:
Film je v původním znění
Titulky:
Film obsahuje české titulky
Režisér:
Joe Penna
Účinkující:
Mads Mikkelsen, Maria Thelma Smáradóttir
Popis:
„Arctic je jedním z těch výjimečných filmových zážitků, kvůli kterým kina stále ještě existují. Je precizní, upřímný,čistýanenajdetev němžádnézbytečnévysvětlivky,skorožádnáslovaanipsíhospolečníka. Příběh boje o přežití vypráví tak prostě a neuvěřitelně celistvě, že výsledek je dechberoucí, a to i ve chvílích, kdy se zdá, že se film táhne rychlostí ledovce. Způsob, jakým Mads Mikkelsen (Casino Royale, Hon) ztvárnil skoro němou roli, je jednoduše mimořádný. Snímek si dozajista zaslouží ta nejvýznamnější ocenění (Oliver Jones – Observer)

Arctic byl v loňském roce součástí Mezinárodního filmového festivalu v Cannes a v České republice bude mít premiéru na Febiofestu. Filmoví kritici ho opěvují jako jeden z nejsilnějších zážitků roku a výkon Madse Mikkelsena považují za jeho životní roli.

Muž havaruje s letadlem uprostřed nedozírné ledové pustiny. Každý den dodržuje rutinní úkony a doufá, že se dočká záchrany. Jednoho dne se objeví vrtulník, silná sněžná bouře však zapříčiní pilotovu smrt a vážnézraněníjehospolečnice.Mužpochopí,žemájendvěmožnosti:zůstatv havarovanémvrakua připravovat se na jistou smrt, nebo se vydat na stovky kilometrů dlouhou pouť s nejistým koncem…

Bohemia MP
Oficiální text distributora.
DatumČas začátkuVstupenky
Město Chomutov
Kultura a Sport
Hospodářská komora
KULTURA A SPORT CHOMUTOV s.r.o. - idatabaze.cz
Nový Chomutov