Zakleté pírko

FDB
Místo akce:
Délka:
94 min
Dabing:
Film je dabovaný
Titulky:
Film je bez titulků
Režisér:
Zdeněk Troška
Účinkující:
Anastázie Chocholatá, Lucie Polišenská, Lukáš Pavlásek, Petr Urban, Sara Sandeva, Šárka Vaculíková
Popis:
Žily, byly tři sestry. Dvě starší protivné a ošklivé, nejmladší Aninka, milá a hezká. Udělaly si z ní služku, honily ji z práce do práce a samy jen lenošily.

Jednou Aninka našla ptačí pírko. Pohladila ho, políbila a tu se před ní objevil princ Vítek, kterého do ptačí podoby zaklela uražená princezna – kouzelnice,protože odmítl vzít si ji za ženu.

Vítek s Aninkou se do sebe zamilují.

Sestry si však všimly změny v chování Aninky a brzy vypátraly, že za ní někdo dochází. Jednou zahlédly, že oknem do Aniččiny světničky vlétl pták. Rychle zabouchly okenice a uvnitř pak překvapily sestru s Vítkem. Ten jim popravdě řekl, že je zakletý princ a Aninka ho chce svou láskou vysvobodit.

Ale závistivé sestry jí to zakážou a zlomí pírko, kterým Aninka svého milého přivolává. Vítek zmizí a Aninka uteče z domova do světa, aby ho našla.

Cestou narazí na sedláka, jak přivazuje ke stromu mladého vodníka.

Aninka ho však na poslední chvíli zachrání. Vodník se k ní připojí a odcházejí spolu do světa hledat ztraceného Vítka.

Pomocí vodníkových rad se Anince podaří překonat různé nástrahy a nebezpečí, které ji na cestě, kterou podnikne pro záchranu a znovunalezení Vítka, potkají. Nakonec se Anince podaří Vítka nalézt a překonat zlá kouzla a osvobodit ho ze spárů zlé princezna – kouzelnice.

Zdroj: http://www.zakletepirko.cz/
Oficiální text distributora.
DatumČas začátkuVstupenky
Město Chomutov
Kultura a Sport
Hospodářská komora
KULTURA A SPORT CHOMUTOV s.r.o. - idatabaze.cz
Nový Chomutov
Parea Marketing s.r.o.