Tiskové zprávy

Aquasvět otevírá: Sportovní bazén ve čtvrtek, relaxační část v sobotu

Do první vlny uvolňování protiepidemických opatření je zahrnuto i otevírání aquacenter a bazénů. Pozadu nezůstane ani chomutovský Aquasvět, vedení však doporučuje sledovat aktuální naplněnost bazénů na webových stránkách. Bude totiž omezená.

Jestli už vám chybí plavání, vodní atrakce nebo jen cachtání s dětmi ve vodě, váš den se blíží. Aquasvět Chomutov plánuje tento týden otevřít všechny své prostory na maximum, které vládní nařízení dovolují.

Jako první se pro veřejnost otevře sportovní bazén, a to hned ve čtvrtek 3. prosince. „Ten je na okamžité otevření připravený, protože ho využívali pro tréninky profesionální plavci,“ podotýká Věra Fryčová, jednatelka společnosti Kultura a sport, která aquapark provozuje.

V relaxační části je to jinak. Tady organizace kvůli úsporám po dobu uzavírky snížila teplotu vody a přestože ji začali zahřívat hned po oznámení vlády, ve čtvrtek ještě otevřít nemohou. „Nechtěli jsme vodu vypouštět úplně, to by bylo nákladnější a příprava na otevření ještě delší. Přesto je to ohromné množství vody, takže na komfortní teplotě bude až během pátku,“ vysvětluje jednatelka s tím, že otevření se proto naplánovalo na sobotu 5. prosince. K dispozici budou všechny vodní atrakce, zavřený bude jen stánek s občerstvením.

Nařízení vlády však aquaparkům zároveň nakazuje omezit počet návštěvníků. Pro chomutovský Aquasvět to znamená, že ve sportovní části může být maximálně 66 plavců a v relaxační části pak 150 lidí. „Doporučujeme proto sledovat návštěvnost na našich webových stránkách, tam máme tato čísla online k dispozici,“ dodává Fryčová. O znovuotevření plaveckých kurzů pro kojence a rodiče s malými dětmi se ještě jedná.


Město Chomutov
Kultura a Sport
Hospodářská komora
KULTURA A SPORT CHOMUTOV s.r.o. - idatabaze.cz
Nový Chomutov
Parea Marketing s.r.o.